Formularze PIT 2016 - aktywne


Format PDF, w którym utworzony jest tzw. formularz aktywny – pozwala podatnikowi na wypełnienie swojego druku podatkowego Pit za rok 2016 w komputerze (bez konieczności drukowania w pierwszej kolejności i ręcznego wypełniania całości).

Formularze aktywne mają kilka świetnych zalet, dla jakich warto się nimi zainteresować.

Aktywny formularz PIT przeznaczony do poręcznego rozliczenia się z fiskusem za rok 2016 umożliwia przede wszystkim wprowadzanie korekt, zmian, poprawek (np. danych liczbowych, kwot) do naszego zeznania podatkowego. Czyli, jeśli pomylimy się w czasie wypełniania rocznego zestawienia PIT, nie musimy drukować za każdym razem nowego, czystego formularza i zaczynać wszystkiego od początku - w ten sposób tylko rośnie stos niepotrzebnych dokumentów na biurku, a my denerwujemy się, że zużyliśmy za dużo papieru i atramentu w drukarce. Żeby uniknąć stresu, korzystamy właśnie z aktywnych formularzy PIT. Wypełniamy druki - w komputerze, korzystając z klawiatury, poprawiamy bezstresowo dokładnie tyle razy, ile trzeba, po czym dopiero drukujemy gotowe zeznanie podatkowe roczne, składamy na nim własnoręczny podpis (długopisem), i gotowe!

Oczywiście elektroniczny, wypełniony formularz PIT nadaje się również do złożenia na ręce fiskusa drogą elektroniczną, co stanowi dodatkowe udogodnienie.